AKTUALNOŚCI
W dniu 17 października 2015 już po raz drugi w historii na polowaniu integracyjnym spotkały się 4 koła łowieckie tzn. KŁ „Jeleń” Barwice, KŁ „Oręż” Smołdzięcino, KŁ „Szarak” Połczyn oraz KŁ „Sokół” Koszalin.

Myśliwi oraz zaproszeni na polowanie goście na wspólnym porannym spotkaniu organizacyjnym wylosowali karty, wg których zostali przypisani do danego koła, w którym mieli polować. Łącznie w polowaniu uczestniczyło wraz z prowadzącymi polowanie 106 myśliwych. Polowanie w każdym z kół trwało do godz. 14.00

Po ostatnim miocie spotkaliśmy się na wspólnym pokocie, podczas którego wybrano królów polowania,, wręczono nagrody oraz medale. Piękną inicjatywą wszystkich kół było wręczenie bonu pieniężnego dla domu dziecka z Drawska Pomorskiego.

Ostatni miot odbywał się jak zawsze przy wspólnej biesiadzie, która zorganizowana była przez KŁ „Oręż” Smołdzięcino w agroturystyce Mała Wenecja w Smołdzięcinie.

Dziękujemy za zaproszenie, dobrą organizację oraz wspaniałe towarzystwo!

Obchody Ciechocinek

Z małym opóźnieniem przekazujemy odwiedzającym naszą stronę krótką relację wraz ze zdjęciami z uroczystości 90-lecia Koła Łowieckiego „Zdrój” Ciechocinek. W dniu 05.09.2015 r. Podczas szeroko zakrojonych obchodów rocznicowych, które rozpoczęły się mszą w kościele parafialnym pw. Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku nadano kołu sztandar. Jako firma, która współpracuje z KŁ „Zdrój” przy organizacji polowań dewizowych zostaliśmy w szczególności uhonorowani tytułem „Matki Chrzestnej Sztandaru”. Po zakończonej mszy i odnowieniu przysięgi myśliwskiej w pochodzie udaliśmy się do muszli koncertowej w Parku Zdrojowym, gdzie odbyła się pozostała część uroczystości. W przemarszu uczestniczyły wszystkie koła z okręgu, orkiestra dęta oraz licznie zaproszeni goście. Nasz pochód wzbudzał powszechne zainteresowanie wśród kuracjuszy.

Podczas uroczystości w Parku Zdrojowym przekazano sztandar pocztowi sztandarowemu koła, nadano odznaczenia. Oficjalna część obchodów została zakończona przez 1,5 godz. Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej PZŁ pod dyrekcją Pana Leśniczaka.

Wyróżnienie, które otrzymała nasza firma, jest pierwszym tego rodzaju. Bardzo cieszymy się z niego i liczymy na dalszą bardzo udaną współpracę z okolicznymi kołami.

Polowania na byki 2015

Sezon polowań na jelenie byki 2015 zakończył się. Ten rok był wyjątkowym rokiem pod względem ilości myśliwych oraz jakości trofeów. Przekładając ilość strzelonych byków na ilość myśliwych możemy stwierdzić, że 100 % naszych klientów wyjechało z trofeum. Średnia waga wszystkich byków wyniosła 6 kg i powyżej. Wielkość wieńców jeleni byków nie odzwierciedlała ich faktycznej wagi. Dwukrotnie okazało się, że waga wieńców przekroczyła 9,5 kg.

W tym roku jeden z naszych klientów może pochwalić się także rekordem naszej firmy- tzn. 10,15 kg. Jest to do tej pory największy byk strzelony przez naszych klientów. Waga mokrego poroża to 10,90 kg.

Liczymy, że przyszłym roku sezon będzie równie udany!
Tegoroczny XV DARZ BÓR odbył się w dniach 28-29 sierpnia 2015 r. w przepięknym połczyńskim parku zdrojowym.

Upalna pogoda i różnorodność wystawców ściągnęła tłumy turystów.

Na wysokości zadania stanęli organizatorzy imprezy.

To wielkie święto myśliwych obfitowało w konkursy, wystawy i pokazy.

Na wyróżnienie zasługuje osobista wystawa medali, breloczków, plakietek, znaczków, emblematów o tematyce łowieckiej wielkiego pasjonata kolegi Karola Utraty z Koła Łowieckie „Sokół” Świdwin Wielkie wrażenie sprawił przemarsz myśliwych ze sztandarami Kół Łowieckich ulicami Połczyna.

Jak co roku aktywnie uczestniczyliśmy w tym święcie, fundując między innymi 3 nagrody w konkursie strzeleckim.


Zgodnie z przewidywaniami w sezonie 2015 wzrosła tendencja sprzedaży rogaczy po cenach ryczałtowych. W porównaniu z ubiegłorocznym sezonem stawka ryczałtowa uległa dalszej redukcji.

Myśliwi duńscy, gdyż to oni stanowią znakomitą grupę klientów, występują zdecydowanym frontem wobec dominacji cenowej polskich łowisk.

Możliwości przekazu i wymiany informacji między myśliwymi zagranicznymi są wręcz nieograniczone. Większość z nich zna polskie łowiska i ich potencjał bardzo dobrze. Trudno więc uzyskać dobrą cenę w łowiskach oferujących słabsze trofea.

Rynkowe prawo podaży i popytu wkroczyło zdecydowanym krokiem w naszą łowiecką rzeczywistość i wróży ciężkie czasy dla organizatorów polowań.

W tej pesymistycznej perspektywie prawie wszyscy nasi partnerzy z Kół Łowieckich zachowali rozsądek i elastycznie podeszli do negocjacji cen, czym samym udało im się sprzedać całość oferty.

Nasze biuro sprzedało swą ofertę 100 %, niekiedy zmuszeni byliśmy powtarzać niektóre z „kół” wykorzystując całościowo ofertę na polowanie na rogacze. Udało nam się także nawiązać dobrze rokującą współpracę z kilkoma nowymi kołami. Wiemy jednak, że wiele łowisk pozostało bez sprzedanej oferty.

Mimo łagodnej zimy parostki były dość słabe, choć w łowiskach kujawsko-pomorskich i pomorskich zanotowaliśmy trofea medalowe. W tym roku został także pobity dotychczasowy rekord naszej firmy- waga parostków netto 630 g! Gratulujemy myśliwym i kołu!Ostatni weekend czerwca na trwałe wpisał się w kalendarz imprez, w których bierzemy czynny udział i współorganizujemy. Jak zawsze co roku, już od 4 lat współorganizujemy wraz z WKŁ Cyranka Świdwin wystawę łowiecką na Pikniku Lotniczym, odbywającym się w Bazie Lotniczej w Świdwinie. Był to 5 z rzędu piknik, na którym gościliśmy 4 raz.

Nasze stoisko cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem i popularnością. W tym roku zostało ono wzbogacone o wystawę zdjęć łowieckich nagradzanego fotografa Radka Dominowskiego z KŁ Żbik Budowo. Logistycznie i kulinarnie wspierało nas również KŁ Daniel Białogard, które przygotowało wystawę trofeów łowieckich oraz poczęstunek kulinarny- własnej produkcji wyroby z dziczyzny. Każdy z gości mógł także rozsmakować się w domowym smalcu oraz obejrzeć film o tradycjach łowieckich w Polsce. Dla najmłodszych przygotowane były konkursy łowieckie, a każdy z najmłodszych częstowany był cukierkami.

Impreza w tym roku przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Pokazy lotów taktycznych oraz wystawa sprzętu lotniczego wraz z paralotniami cieszyła się jak co roku zainteresowaniem odwiedzających. Już teraz jesteśmy pełni pomysłów i czekamy na piknik w przyszłym roku.
Targi Jagd&Hund Dortmund 2015

Już po raz kolejny w naszej 20-letniej historii delegacja naszej Firmy brała udział w targach myśliwych Jagd&Hund w Dortmundzie. Targi postanowiliśmy odwiedzić w sobotę tzn. 07.02.2015, kiedy dla największej liczby odwiedzających przewidziane są największe atrakcje.

Na powierzchni pow. 50.000 m2 na ponad 80 tyś. odwiedzających czekała bogata oferta zakupowa jak i możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w turystyce łowieckiej, sprzęcie i wyposażeniu. Ponad 800 wystawców przedstawiało swoją bogatą ofertę, gdzie każdy- nawet najmłodsi znaleźli coś dla siebie.

Powierzchnia była podzielona na 8 hal wystawienniczych, gdzie każda prezentowała inną branżę, m.in. dla naszych milusińskich- wszystko, co nasz towarzysz łowów potrzebuje, broń i optykę, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w strzelaniu do celu, bogatą ofertę marek odzieżowych i akcesoriów, biura podróży i dla najbardziej odważnych pokaz aut terenowych z możliwością ich wypróbowania na przeszkodach i platformach poziomowych.

Rozbrzmiewające dźwięki muzyki myśliwskiej, wyborna kuchnia myśliwska, domowe wybory w asyście wspaniałych win oraz lokalnych piw to oprócz licznych wystaw, konkursów i prezentacji jedne z największych atutów targów.

Już w przyszłym roku wybieramy się ponownie! Być może tym razem uda nam się przekonać koleżanki i kolegów z ościennych kół do wzięcia udziału w we wspólnym wyjeździe.


Darz Bór Połczyn Zdrój

Już po raz 14 w historii istnienia naszej firmy Artemis Sp. z o.o. uczestniczyło w XIV Euroregionalnych Spotkaniach Łowieckich Darz Bór w Połczynie. Tym razem nasz udział skupił się nie tylko i wyłącznie na współorganizacji zawodów strzeleckich o tzw. Połczyńską Flintę i ufundowaniu nagród dla zwycięzców, ale przede wszystkim na uroczystościach obchodów 60-tej rocznicy założenia Koła Łowieckiego „Knieja’ Góry.

Podczas uroczystej myszy w Kościele Najświętszej Mari Panny w Połczynie Zdroju dokonano poświęcenia i nadania sztandaru kołu, my zaś jako sponsorzy sztandaru dokonaliśmy wbicia gwoździa wraz z nazwą fundatora w drzewiec sztandaru.

Uroczystościom towarzyszył uroczysty pochód reprezentantów wszystkich kół łowieckich uczestniczących w spotkaniach.

Obchody XI spotkań obfitowały w różnorodne atrakcje, jak m.in. pokazy psów myśliwskich, konkursy kulinarne, na najlepszą nalewkę oraz koncert zespołu „2+1”.

Niestety nie uczestniczyliśmy w koncercie. Zostaliśmy bowiem zaproszeni na bal połączony z wewnętrznymi uroczystościami nadania sztandaru Kołu Łowieckiemu „Knieja” Góry. W przepięknym plenerze celebrowaliśmy te chwile, zaś wieczór taneczny trwał do późnych godzin nocnych.
Piknik

W sobotę 28.06.2014odbył się „Piknik Lotniczy Świdwin 2014”, na który zostaliśmy zaproszeni przez współorganizatorów imprezy – Koło Łowieckie „Cyranka” Świdwin.

Jak co roku podczas pikniku przewidzianych było wiele atrakcji, między innymi pokazy statyczne i dynamiczne samolotów Su-22, Mig 29, CASA C-295M, An-28 B1R, śmigłowców SH-2G „Kaman”, Mi-24, Mi-14PŁ, W-3RM, Mi2 i innych statków powietrznych będących na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

Dla amatorów militariów wystawy sprzętu, stoiska handlowe z militariami, pokazy grup rekonstrukcyjnych.

Piknik był także uhonorowaniem obchodów 30 rocznicy eksploatacji samolotów Su-22 w polskim lotnictwie wojskowym. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie – mimo przelotnych opadów deszczu impreza była bardzo udana, a pokazy dynamiczne samolotów zapierały dech w piersiach.
Sezon na rogacze

Zdjęcie powyżej przedstawia jedno z najpiękniejszych trofeów pozyskanych przez naszych myśliwych w sezonie 2014. Jednak jak można było przewidzieć zainteresowanie polowaniami na rogacze stale maleje.

Ilość myśliwych z Danii odwiedzający nasz kraj w porównaniu do ubiegłego roku utrzymała się co prawda na podobnym poziomie, jednak na rynku występuje tendencja spadkowa. Myśliwi z Niemiec i Belgii polują w naszym kraju na rogacze dość rzadko, ponieważ populacja saren w tych krajach rośnie tak samo jak jakość trofeów- gdzie są już one porównywalne z polskimi.

Myśliwi decydują się na przyjazd w drugim terminie majowym lub na ruję, gdzie wielkość trofeów jest zdecydowanie większa. Rzeczą, która martwi i być może zdominuje rynek w przyszłości to odstrzał rogaczy według tzw. ryczałtu. Niekiedy cena ta stawiana jest jako ultimatum i jedyne rozwiązanie. Jakość trofeów nie zawsze odpowiada wysokości ryczałtu, jednak wielu z myśliwych nadal decyduje się na dalszą podróż- by pozyskać medalowe trofea i spełniając tym samym swe marzenia o „tym” jednym wyjątkowym rogaczu!

W tym sezonie ponownie zaspokoiliśmy 100 % współpracujących z nami przy organizacji polowań na rogacze kół. Mamy nieukrytą satysfakcję, iż mogliśmy nawiązać współpracę z nowymi kołami! Ten rok należał do łowisk na Żuławach i Kujawach! Medalowe trofea, zadowoleni klienci! Koła leżące na tym terenie musiały rozważyć dylemat - sprzedać polowania po tańszej cenie lub nie sprzedać go wcale. Negocjacje i zdroworozsądkowe myślenie organizatorów na tych terenach pozwoliło jednak na odniesienie sukcesu. Jakość trofeów była znacznie lepsza niż w zeszłym roku. Wiele z trofeów było ponad 500g netto - zwłaszcza tych strzelonych podczas rui.

Inaczej przedstawiała się sytuacja wielu łowisk znajdujących się w pobliżu granicy (obszar zachodniopomorskiego), które w swej ofercie nie były na tyle elastyczne, by ofertę sprzedać po niższej cenie- wiele z nich czekało do ostatniej chwili nie sprzedając swojej oferty- prawdopodobnie licząc na większy dochód płynący z polowań pędzonych.


Zdjęcia powyżej przedstawiają natomiast nowy trend w łowiectwie- polowania wielopokoleniowe jak i połączone z wypoczynkiem. Wielu z myśliwych pozytywnie przyjęło naszą ofertę – gdzie przyjemność płynąca z polowania połączona jest z wspólnym wypoczynkiem, grillowaniem, zwiedzaniem okolicy jak i korzystaniem z zabiegów kosmetycznych i zdrowotnych! Nasi tłumacze potrafili we wspaniały sposób zadać nie tylko o myśliwych, lecz także o ich zony i dzieci i wnuki organizując im czas wolny i atrakcje!Delegacja z Niemiec

Każdy z gości to powód do stałego udoskonalania naszej obsługi i serwisu. Po raz pierwszy w 3-letniej historii naszego obiektu noclegowego podjęliśmy wyzwanie organizując imprezę plenerową w naszym ogrodzie dla 60 osób! Delegacja byłych mieszkańców Drawska z Niemiec oraz zaproszeni goście z Drawska Pomorskiego pozwolili nam spełnić się i w tej roli.

Impreza okazała się sukcesem logistycznym i gastronomicznym! Goście byli zachwyceni! Zabrakło tylko czasu i „zdrowia” do wieczornych tańców!


Wszystkich zainteresowanych możliwością organizacji imprez plenerowych przy smakowitym grillu zapraszamy do naszego ogrodu! Pogodę nasi goście mają zawsze w pakiecie!Drawa podczas zgrupowania

Nasza kwatera stała się w tym roku także schronieniem dla zawodników zespołu piłki nożnej „Drawa” Drawsko. Dwukrotnie w tym roku mieliśmy możliwość goszczenia zawodników podczas letniego i zimowego zgrupowania! Bliska odległość stadionów sportowych, na których odbywały się treningi jak i sparingi, nasz wkład w zapewnienie jak najlepszego serwisu zarówno w hotelu jak i w ogrodzie, gdzie staraliśmy się podczas wieczornych spotkań przy ognisku integrować zespół przyniosły pierwsze owoce sukcesu: W poprzednim sezonie nasz lokalny zespół był na pierwszym miejscu w tabeli, zaś po zmianach organizacyjnych i kadrowych powoli wspina się ku czołówce będąc na miejscu 7!Podsumowanie sezonu

Przed rozpoczęciem sezonu polowań pędzonych byliśmy pełni obaw co do stanu populacji dzika. Głębokie śniegi i ostre mrozy występujące w lutym-marcu spowodowały wyginięcie prawie w 100 % pierwszej generacji warchlaków. Powtórzone mioty w maju/czerwcu nie były już tak liczne.

Na pokotach występowały najliczniej osobniki przyszłościowe z zakresu wagowego 60-80 kg i warchlaki z przedziału wagowego 15-20 kg.

Taka sytuacja nie napawa optymizmem przed nowym sezonem 2014/15.

Odstrzelonych zostało zbyt dużo loch, co będzie miało zasadnicze znaczenie w planowaniu odstrzałów tego gatunku jak też w jakości pokotów.

Dużo lepiej przedstawia się sytuacja z populacją jelenia szlachetnego.

Przeżywa ona już od kilku lat gwałtowny wzrost. Pozyskiwane są trofea medalowe, przekraczające wagowo bardzo często 9 kg.

Znakomita większość naszych grup myśliwskich była zadowolona z wyników polowania, rezerwując bezzwłocznie łowiska na nowy sezon.
Darzbór

Tegoroczne spotkania myśliwskie Darzbór odbyły się w Połczynie Zdroju po raz 13 z rzędu i po raz 13 staraliśmy się wspierać finansowo i organizacyjnie to wielkie święto myśliwych. Zaprosiliśmy do Połczyna znakomity zespół muzyki myśliwskiej Hubertus z Kwidzynia. W tym roku złamana została hegemonia koszalińskich strzelców a ufundowane przez nas nagrody w turnieju strzeleckim wyjechały do Poznania.29 czerwca 2013 r. firma „Artemis” Sp. z o.o. po raz kolejny miała przyjemność uczestniczenia i współorganizacji Pikniku Lotniczego w Świdwinie. Impreza połączona była z obchodami 60-lecia Lotniczego Garnizonu Świdwin. Wstępnie w pikniku uczestniczyło ok. 20 tys. widzów. Zaprezentowano min. pokaz statyczny i dynamiczny samolotów Su-22 i Mig-29, Casa C-295, śmigłowców Mi-24 i W-3 oraz sprzęt i uzbrojenie Wojsk Specjalnych, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Policji. Dla amatorów militariów zorganizowano różnorodne atrakcje, m.in. wystawy sprzętu, stoiska handlowe z militariami.

Pokazy były dodatkowo urozmaicone przez BMW Świdwin Drift organizujące przejażdżki swymi samochodami.

Firma „Artemis” Sp. z o.o. we współpracy z WKŁ „Cyranka” Świdwin oraz Pracownią Plastyczną „Trop” z Drawska Pomorskiego przygotowała stoisko o tematyce myśliwskiej. Tematem przewodnim stosika było 60-lecie WKŁ „Cyranka” Świdwin oraz 90-lecie Polskiego Związku Łowieckiego. I tym razem cieszyliśmy się ogromną liczbą odwiedzających żywo zainteresowanych tematyką łowiecka, trofeami oraz historią łowiectwa w Polsce.

Piknik Lotniczy jest doskonałym sposobem promocji i popularyzacji łowiectwa, zaś różnorodność i ciekawość pokazów lotniczych sprawił, że będzie to impreza cykliczna, która na trwałe zapisze się w naszym kalendarzu.Majowe Kozły

Sezon majowych polowań na rogacze już za nami. W maju 2013 odczuwany był dalszy spadek zainteresowania polowaniami na rogacze w Polsce. Przyczyna leży nie tylko po stronie kryzysu ekonomicznego w Europie.

Bardzo konkurencyjne stały się łowiska lasów państwowych w Niemczech.

Oferują one kilka tysięcy rogaczy po cenie ryczałtowej 150 € bez względu na wielkość trofeum, ponadto darmowy odstrzał dzika przelatka z możliwością bezpłatnego zabrania tuszy.

Nic dziwnego, że łowiska te są bardzo chętnie odwiedzane przez myśliwych z Belgii i Holandii, a także z Danii.

Nasi duńscy partnerzy twierdzą ponadto, że znacznej części myśliwym duńskim polowania na rogacze w Polsce po prostu się znudziły......

Jest to zła prognoza!

Sezon majowy, mimo mniejszego o 15 % pozyskania uznajemy za dość udany.

Mimo ciężkiej i długiej zimy parostki były dość mocne a wśród nich 21 sztuk medalowych.

Polowania pędzone

Granie psów myśliwskich, dźwięki sygnałów łowieckich, pokrzykiwanie naganki, odgłosy strzałów – to wszystko jest już niestety poza nami.

Pozostały emocje na nowo powracające we wspomnieniach, przeżywanie udanych i nie udanych strzałów, tęsknota za atmosferą wspólnie spędzonego na łonie przyrody czasu, długich, wieczornych rozmów przy suto zastawionych stołach.

Jaki był to sezon?

W sensie koleżeńskim i organizacyjnym jak najbardziej udany.

W sensie łowieckim nieco słabszy.

Na pokotach dało się zauważyć przede wszystkim mniej dzików.

Znakomite wyniki natomiast odnotowywane były w pozyskaniu zwierzyny płowej.

Obserwujemy od 2-3 lat tendencje wzrostową w populacji jelenia szlachetnego i stałej poprawy jakości wieńców. Było to zauważalne we wszystkich naszych łowiskach.

Sezon polowań rozpoczęliśmy bardzo wcześnie gdyż już 19-21 października 2012 z zaprzyjaźnioną grupą 15 polskich myśliwych. Przy znakomitej letniej wręcz pogodzie na pokocie znalazło się 6 jeleni, w tym jeleń byk 7,5 kg i 46 dzików.

Sezon zakończyliśmy kilkoma polowaniami w styczniu 2013, które również były bardzo udane.

Nasi klienci zarezerwowali już prawie wszystkie łowiska na sezon 2013/14.

Echa rykowiska

Na ten okres w kalendarzu polowań czeka każdy prawdziwy myśliwy. Nic tak nie urzeka w polskiej kniei jak niepowtarzalna sceneria rywalizujących o względy łań jeleni byków. Jesienne chłody , spowite we mgle łąki i przejmujący koncert jurnych samców wywołują jedyne w sowim rodzaju wrażenie

Ta przepiękna inscenizacja przyrody niestety zakończyła się.

Nasi klienci – myśliwi zagraniczni pozyskali jak co roku prawie w 100 % swoje wymarzone trofea.

2 wieńce otarły się o złoto . Ponadto pozyskano 4 wieńce srebrno medalowe i 4 w brązie.

Kryzys ekonomiczny w Europie daje się zauważyć także w łowiectwie .

Zgłoszeń mieliśmy nieco mniej niż w ubiegłym roku.

Pozytywnie zakręceni

W dniach 28-29 września 2012 odbyło się w Drawnie zakończenie sezonu motocyklowego organizowane przez S.F.O.R.A. Poland Riders.

W drodze na zlot odwiedzili nas nasi znajomi z zaprzyjaźnionego Elbląga.

Ci wspaniali młodzieńcy ( i ich dziewczyny) na swych wspaniałych maszynach wzbudzali olbrzymie zainteresowanie.

Darz Bór 2012

W dniach od 31 sierpnia do 1 września 2012 odbyły się w Połczynie Zdroju XII Euroregionalne Spotkania Myśliwskie „Darz Bór”.

Organizatorzy przenieśli imprezę z rynku miejskiego do Parku Zdrojowego co było pomysłem znakomitym i stworzyło wspaniałą myśliwską atmosferę. Jak co roku odbył się „Turniej dubletów o Połczyńską Flintę” , którego jesteśmy sponsorami od pierwszych zawodów. Tradycyjnie wynagradzamy najlepszych zawodników w kategorii najmłodszych i najstarszych uczestników a zawodnikowi, który zajmuje 13 miejsce otrzymuje nagrodę pocieszenia.

Pokazaliśmy się także wśród wystawców prezentując szeroki asortyment najlepszych marek odzieży myśliwskiej, wyposażenia i akcesoriów myśliwskich dostępnych w naszym sklepie w Drawsku Pomorskim.

Wspaniale prezentował się przemarsz ulicami Połczyna Kół Łowieckich z pocztami sztandarowymi, przy dźwiękach młodzieżowej orkiestry dętej.

W budynku sanatorium „Podhale” wielkie wrażenie zrobiły wystawy Kół Łowieckich, obrazów o tematyce łowieckiej i fotografii przyrodniczej. Ponadto odbyły się seminaria naukowe, występy grup muzycznych, koncert galowy Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej, konkurs kulinarny i nalewek.

Odnosimy wrażenie, że tegoroczny „Darz Bór”, któremu towarzyszyło olbrzymie zainteresowanie był wspaniałą promocją polskiego łowiectwa.

Informacje o ogrodzie

Nasza kwatera myśliwska poza niewątpliwymi walorami lokalizacyjnymi, które zapewniają ciszę i komfort wypoczynku może się również poszczycić przestronnym, pięknym ogrodem, który o tej porze roku jest szczególnie atrakcyjny. Plac zabaw zapewni rozrywkę najmłodszym. Miejsce na grilla i ognisko i możliwość biesiadowania pod zadaszoną altaną z pewnością umili ciepłe, letnie wieczory. W upalne dni można się zrelaksować na leżaku w błogiej ciszy, ogród bowiem położony jest z dala od drogi, a dookoła są łąki, las i staw, w którym wieczorem żaby rozpoczynają koncert…

Jeśli marzą Państwo o odpoczynku – zapraszamy do Kwatery Myśliwskiej „Artemis”!!!
Oprócz działalności związanej z prowadzeniem biura polowań oraz kwatery myśliwskiej, firma „Artemis” Sp. z o.o. aktywnie uczestniczy w życiu świata myśliwskiego. Jesteśmy sponsorem wielu imprez, zajmujemy się aktywną promocją polskiej kultury myśliwskiej w Europie, świadomie kultywując tradycje oraz zwyczaje łowiectwa polskiego.

Majowe kozły 2012

Minął krótki majowy okres polowań na rogacze.

Mimo kryzysu ekonomicznego w Europie sprzedaliśmy całą majową ofertę. Nasi klienci (186 myśliwych) pozyskali następujące trofea wg przedziałów wagowych:

do 149g - 48 szt.

150g-199g - 107 szt.

200g-249g - 164 szt.

250g - 299g - 228 szt.

300g - 349g - 138 szt.

350g - 399g - 62 szt.

400g - 449g - 39 szt.

450g - 499g - 7 szt.

500g - 549g - 2 szt.

550g - 600g - 1 szt.

Razem: 796 sztuk

Jak zwykle przeważali myśliwi z Danii. Wielkość trofeów była nieco lepsza niż w sezonie 2011.

Piknik lotniczy w Świdwinie 2012

W ubiegły weekend, tj. 30 czerwca 2012 r. w 21 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie odbył się „Piknik lotniczy”. Nasza firma została zaproszona przez Wojskowe Koło Łowieckie „Cyranka” Świdwin do udziału w tym wydarzeniu w celu promowania łowiectwa. Członkowie WKŁ „Cyranka” Świdwin są żołnierzami sił lotniczych stąd ich czynny udział w organizowaniu pikniku. Do głównych atrakcji należały pokazy dynamiczne myśliwców - tych starszych (np. Su-22) oraz tych współczesnych (MiG-29). Te oraz inne samoloty i śmigłowce wojskowe można było podziwiać na wystawie statycznej (Casa C-295, Mil Mi-14PŁ, Kaman SH-2G, Lim-2). Na gości czekało również mnóstwo wojskowych atrakcji naziemnych (wystawy, występy orkiestry, pokazy samochodów różnych marek, pokazy motocyklowe). Nasza firma także posiadała swoje stoisko – prezentowaliśmy akcesoria myśliwskie dostępne w naszym sklepie – profesjonalną odzież myśliwską oraz inne produkty (podpórki, krzesełka itp.).

Impreza była bardzo udana! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także będziemy mieli okazję wziąć udział w Pikniku.

List od Klienta

Cześć Aleksandro

Zarówno ja jak i Alex mieliśmy perfekcyjnie przygotowaną wyprawę łowiecką na rogacze. Mieszkaliśmy u cudownych ludzi i od pierwszego spotkania odnieśliśmy wrażenie, że staliśmy się członkami rodziny – jakby to była najnormalniejsza w świecie rzecz. Łowisko obfitowało w zwierzynę, pomimo że wysoki rzepak utrudniał nam znalezienie i bezpieczny odstrzał rogaczy. Koniec końców- dzięki udziałowi doświadczonych podprowadzających- przywieźliśmy do domu upragnione trofea. Łoiwsko zarezerwowaliśmy już na przyszły rok. Zdjęcie poniżej (nr 1)- strzał na spóźnioną komorę- sytuację uratował pies na postrzałki, który od miejsca strzału poszedł za rogaczem ok. 400 m i znalazł go martwego w trawie. Zdjęcie nr 2- piękny rogacz strzelony z ambony ostatniego wieczoru.

Szeroko polecamy biuro polowań ”Artemis” Sp. z o.o. wszystkim myśliwym i dziękujemy jeszcze raz za wspaniałe przeżycia.

Z pozdrowieniami

Kim G. Pedersen

Targi łowieckie „Jagd und Hund”

Każdego roku promujemy polskie tradycje i model polskiego łowiectwa na corocznych Międzynarodowych Targach Myśliwskich „Jagd und Hund” w Dortmundzie. Nawiązujemy kontakty z producentami renomowanej odzieży myśliwskiej, akcesoriów oraz amunicji, przywożąc nowinki rynkowe i nowe trendy do naszego sklepu myśliwskiego w siedzibie firmy w Drawsku Pom.

Poprzez nawiązanie kontaktów z organizatorami wypraw myśliwskich w innych krajach już niedługo będziemy mogli zaoferować naszym polskim myśliwych możliwość wyjazdu i uczestnictwa polowania np. na łosia, muntjaki. Informacje o nowościach będą regularnie zamieszczane na naszej stronie internetowej.
Międzynarodowe konkursy pracy dzikarzy

Każdego roku firma „Artemis” Sp. z o.o. uczestniczy w 2-dniowym, międzynarodowym konkursie pracy psów myśliwskich organizowanym przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Słupsku. Międzynarodowe środowisko, profesjonalne przygotowanie, cudowna atmosfera Przechlewka oraz wspaniali ludzie- to tylko kilka z powodów, dlaczego tak chętnie wracamy do tego miejsca i sponsorujemy nagrody dla uczestników.Występy lokalnych grup folklorystycznych

Podczas imprez łowieckich organizowanych dla naszych klientów staramy zapewnić jak najwięcej atrakcji. Jednym ze sposobów jest organizacja spotkań z lokalnymi grupami folklorystycznymi, które prezentują tradycyjne stroje, tańce i piosenki. Dodatkowo, dzięki współpracy z pracownią biżuterii myśliwskiej oraz lokalnymi malarzami organizujemy prezentacje myśliwskiej biżuterii oraz obrazów i szkiców o tematyce łowieckiej.

Poniżej: występ grupy folklorystycznej w Pałacu w Słonowicach dla grupy myśliwych szkockich.

Konkursy strzeleckie

Firma „Artemis” Sp. z o.o. jest także sponsorem zawodów strzeleckich dla naszych najlepszych, wieloletnich współpracowników- Kół Łowieckich. Tu impreza strzelecka Koła Łowieckiego „Foka” Kołobrzeg na strzelnicy PZŁ w Manowie.

Kursy łowieckie dla myśliwych zagranicznych

W 2010 r. we współpracy z duńskim biurem polowań Field and Forest oraz Kołami Łowieckimi: „Dzik” Drawsko, „szarak” Połczyn zorganizowaliśmy kurs łowiecki dla młodych adeptów łowiectwa. Podczas 4-dniowego kursu, kursanci zapoznali się ze strukturą polskiego łowiectwa, polskimi tradycjami, gospodarką leśną oraz informacjami dotyczącymi selekcyjnego odstrzału rogaczy wraz z szacunkową oceną ich wieku. Duńscy myśliwi wraz ze swoimi polskimi opiekunami zapoznawali się ze sposobem preparacji trofeów, patroszenia zwierzyny oraz zasadami odstrzałów podczas porannych i popołudniowych polowań z podchodu i zasiadki.
W wolnym czasie podziwiali walory krajobrazowo-turystyczne Pojezierza Drawskiego.

Kursy dla pilotów polowań

W celu doskonalenia naszej kadry pilotów postanowiliśmy przeprowadzić 2-dniowy praktyczny kurs dla pilotów polowań. Relacja z kursu już wkrótce!

Euroregionalne Spotkania Łowieckie „Darz Bór”

Od pierwszej edycji imprezy pt. Euroregionalne Spotkania Łowieckie „Darz Bór” w Połczynie Zdroju jesteśmy jej nieodłącznym sponsorem. Relacje z najbliższej imprezy już w sierpniu!

PL EN DE DA
Licznik odwiedzin: